Golden Visa, bir ülkenin yabancı yatırımcılarına belirli bir süre için oturma izni veya vizesi vermek için oluşturduğu bir programdır. Bu programlar genellikle yatırım yapmaya veya gayrimenkul satın almaya yöneliktir ve ülkeye yerleşmeyi amaçlamaktadır. Golden Visa programları arasında yatırım tutarı, yatırımın nereye yapılması gerektiği, oturma izninin süresi ve diğer kriterler farklılık gösterir. Bu programlar birçok ülkede mevcuttur ve özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde yaygındır.

Golden Visa programına dahil olmak için genellikle yatırım yapmanız veya bir gayrimenkul satın almanız gerekir. Hangi yatırım veya gayrimenkul seçeneklerinin kabul edildiği ve diğer kriterler programa göre değişebilir. Ayrıca, programa katılmak için belirli dokümanları sunmanız veya belirli vizesi veya izinleri almanız gerekebilir.

Hangi Ülkelerde Golden Visa Programına Dahildir?

Golden Visa programları birçok ülkede mevcuttur.

Avrupa Birliği ülkelerinden bazıları arasında:

-Portekiz

-Yunanistan

-İspanya

-Malta

-İrlanda

-İtalya

-Macaristan

-Polonya

Amerika’da bazı ülkeler arasında:

-Amerika Birleşik Devletleri

-Arjantin

-Meksika

-Kanada

Asya’da bazı ülkeler arasında:

-Singapur

-Hong Kong

-Malezya

-Tayland

Portekiz Golden Visa Programı

Portekiz, vatandaşlık veren ülkeler arasında en ucuzu ve en hızlılarından birisidir. Programa katılabilmek için minimum 280.000€’luk gayrimenkul yatırımı yapmanız gerekmektedir. Başvurularınız tamamlandıktan sonra oturum izni ve çalışma vizesi alabilirsiniz. Oturum izni alındıktan sonra Avrupa’da serbest dolaşım hakkı kazanabilirsiniz. 5 yılın sonunda da Portekiz vatandaşı olabilirsiniz. Portekiz, Avrupa Birliği’ne üye olduğu için aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşlığı hakkı elde edebilirsiniz.. Bu 5 yıllık süre içinde aldığınız gayrimenkulü kiraya verebilir ve Euro bazında gelir elde edebilirsiniz. 5 yılın sonunda vatandaşlığı aldıktan sonra bu gayrimenkulünüzü satabilirsiniz. 

Vatandaşlık programına ailenizle birlikte katılabilirsiniz. Eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuklarınız da programa dahil olabilir. Bu süreç boyunca, Portekiz vatandaşlarının sahip olduğu sağlık ve eğitim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Programa başvuru yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bir kaç husus bulunmaktadır. Başvuru yapacak kişinin sicil kaydı bulunmamalı, Avrupa Birliği ülkesinin vatandaşı olmamalı ve hesabında belli miktarda para göstermesi gerekmektedir. Bu miktar başvuru yapacak kişi sayısına göre değişim göstermektedir.

Portekiz’de ev alana vatandaşlık edinme süreci biraz zor olabilir, ancak Portekiz’de yaşamanın avantajlarından yararlanmak için değer. Vatandaşlık elde etmek yaklaşık 5 yıl sürmektedir, fakat oturma ve çalışma vizesi 2 yılda bir tekrar alınması gerekmektedir. Bu ülke, muhteşem plajları, lezzetli yemekleri ve zengin tarihi ile bilinir. Ayrıca, Portekiz hükümeti yabancıların ülkeye yerleşmesine ve vatandaşlık edinmesine yardımcı olmak için çeşitli programlar ve destekler sunmaktadır. Bu nedenle, ev alarak vatandaşlık edinmeyi düşünen yabancılar için Portekiz, mükemmel bir seçenek olabilir. 

Global Golden Key olarak, Portekiz vatandaşlığı elde etmek isteyen kişilere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vatandaşlık alınana kadar bütün evrak işleri, başvuru işlemleri, avukat işlemleri gibi süreçleri 5 yıl boyunca biz takip ediyoruz. Ev alacak kişilerle birlikte Portekiz’e ziyaret gerçekleştirip onlara hangi gayrimenkule yatırım yapmaları gerektiği konusunda danışmanlık sağlıyoruz.

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
Powered by Estatik