Yunanistan Golden Visa

Yapacağınız yatırım sayesinde aileniz ile birlikte Yunanistan’da süresiz oturum ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Gayrimenkulü elinizde tuttuğunuz süre boyunca 5 yılda bir vizenizi yenileyebilirsiniz. Yunanistan Golden Visa programının sonunda vatandaşlık alma imkanınız bulunmaktadır. Bunun için çok iyi derecede yunanca bilmeniz ve uzun bir süre Yunanistan’da yaşamanız gerekmektedir.

Detaylı Bilgi Alın

  Yunanistan Golden Visa Programı Avantajları

  Oturma İzni

  Başvurunuz tamamlandıktan sonra Yunanistan’da süresiz oturum hakkı elde edebilirsiniz.

  Serbest Dolaşım Hakkı

  Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkına sahip olursunuz.

  Yunanistan Vatandaşlığı

  7 yılın sonunda kalıcı Yunanistan vatandaşlığı başvurusu yapabilir ve Avrupa Birliği pasaportuna sahip olabilirsiniz.

  Yunanistan'a Yerleşme

  Programa dahil olmak için Yunanistan’a kalıcı olarak yerleşmeniz gerekmektedir.

  Yatırım Tutarı

  Minimum 250.000€’luk gayrimenkul yatırımı yapılması gerekmektedir.

  Gayrimenkul Yatırımı

  Aldığınız gayrimenkulü vatandaşlık hakkı kazandıktan sonra satabilir ve kar elde edebilirsiniz.

  Çalışma İzni

  Oturum hakkı ile birlikte Yunanistan’da iş bulup çalışabilirsiniz.

  Sağlık ve Eğitim Hizmetleri

  Yunanistan vatandaşlarının sahip olduğu sağlık ve eğitim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

  Tüm Aile

  Eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuklarınız programa dahil olabilir.

  Yunanistan Golden Visa Programı Koşulları

  Yatırım

  Yunanistan Golden Visa programına başvurabilmek için minimum 250.000 Euro tutarında bir gayrimenkul yatırımı yapmak gerekmektedir.

  Sicil Kaydı

  Yunanistan Golden Visa programı başvuru sahibinin herhangi bir adli sicil kaydı bulunmamalıdır.

  Uyruk

  Yunanistan Golden Visa programı başvuru sahibi herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinin vatandaşı olmamalıdır.

  Yunanistan Golden Visa

  Global Golden Key Hizmetleri

  Gayrimenkul Danışmanlığı

  Bilmediğiniz bir ülkede yatırım yapmanın zorluğunu anlıyoruz ve gayrimenkul tercihleri konusunda en doğru kararı vermenize yardımcı oluyoruz. İhtiyacınıza en uygun gayrimenkul yatırımını yapmanızı sağlıyoruz.

  Yunanistan Ziyareti

  Sizleri Yunanistan’da ağırlıyor ve yatırımınızın her adımında yanınızda oluyoruz. Sizinle birlikte görmek istediğiniz konut, arsa ve ticari gayrimenkulleri geziyoruz. Yabancı bir ülkeyi ve şehri tanımanıza yardım ediyoruz.

  Süreç Takibi

  İş ortağımız avukatlar sayesinde başvurunuzun en doğru şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz. Sürecin her aşamasında sizlerin yanındayız.

  Yunanistan Golden Visa Programı Sıkça Sorulan Sorular

  Hangi tip gayrimenkullere yatırım yapılabilir?

  Konut, arsa, ticari gayrimenkuller ve sermaye yatırımı yapılabilir.

  İstediğim gayrimenkule yatırım yapabilir miyim?

  Yapılan yatırımın miktarına göre programa başvuruda kullanılabilecek gayrimenkuller değişmektedir:

  • Gayrimenkul yatırımı için yatırımcılar, en az 250.000 Euro değerinde gayrimenkul satın almalıdırlar.
  • İşletme açma veya var olan işletmelerin yatırım yapmak için minimum 500,000 Euro değerinde bir yatırım yapmak gerekmektedir. 
  • Borsada minimum 400.000 Euro yatırım yapmak gerekmektedir.

  Kredi ile yatırım yapabilir miyim?

  Yapacağınız gayrimenkul yatırımı için Yunanistan’da kredi kullanamazsınız. Ancak Türkiye’de kredi kullanıp yatırım tutarını ödeyebilirsiniz.

  Oturma izni kabul süresi ne kadardır?

  Yatırım yapıldıktan sonra yaklaşık 2 – 3 ay arasında Yunanistan’da oturum hakkına sahip olabilirsiniz.

  21 yaşın üstündeki aile fertleri programa dahil edilebilir mi?

  21 yaşın üstündeki aile fertleri, eğitimlerine devam ediyorlarsa programa dahil edilebilirler.

  Yunanistan vatandaşı olduktan sonra dünya üzerindeki başka bir ülkede kazandığım gelirden İspanya’da vergiye tabi olur muyum?

  Hayır, Yunanistan vatandaşı olduktan sonra başka bir ülkede kazandığınız gelirden Yunanistan’da vergiye tabi olmazsınız.

  Yunanistan Golden Visa programı için Türk vatandaşlığından çıkmam gerekiyor mu?

  Türk vatandaşlığından çıkmanın Altın Vize programı için bir gereklilik olmadığını belirtmek gerekir. Yunanistan ve Türkiye arasındaki çifte vatandaşlık hukuku konusunda birçok farklı durum ve kurallar bulunmaktadır. Bu nedenle, Türk vatandaşlığına sahip olsanız bile Yunanistan’da mülk edinip Altın Vize programına başvurabilirsiniz.

  Yunanistan’dan aldığım oturum ve çalışma izni ile başka bir Avrupa Birliği ülkesinde yaşayabilir ve çalışabilir miyim?

  Hayır, Yunanistan’dan aldığınız oturum ve çalışma izni sadece Yunanistan’da geçerlidir. Ancak Yunanistan vatandaşlığı aldıktan sonra dilediğiniz Avrupa Birliği ülkesinde ikamet edebilir ve çalışabilirsiniz.

  Schengen ülkelerine vizesiz seyahat etmek için Yunanistan üzerinden mi giriş çıkış yapmalıyım?

  Hayır, Yunanistan’dan aldığınız oturum izni sayesinde Schengen ülkelerine dilediğiniz ülkeden giriş çıkış yapabilirsiniz.

  Oturma izni yenilenmen süresi var mı?

  Evet, vizenizi her beş yılda bir yenilemeniz gerekmektedir.

  Yunanistan vatandaşlığı kazandığım zaman gayrimenkulü satabilir miyim?

  Evet, Yunanistan vatandaşlığını kazandıktan sonra gayrimenkulü satabilirsiniz. Fakat Yunanistan’da vatandaşlık alma süreci zorludur. Vatandaşlık almadan gayrimenkulünüzü satamazsın. 

  Yunanistan oturum izni ile Yunanistan vatandaşlarının vizesiz sehayat ettiği ülkelere ben de vizesiz seyahat edebilir miyim?

  Yunanistan oturum izni ile sadece Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı elde edersiniz. Yunan vatandaşlarının vizesiz seyahat ettiği ülkelere vizesiz seyahat edebilmek için Yunanistan vatandaşlığı almanız gerekmektedir.

  Gayrimenkuller Portföyümüz

  Located on Av. Duque de Loulé, near Marquês de Pombal (one of the main arteries of Lisbon city), is the renovated Duque 70 development. With architecture by João Santa-Rita – Santa-Rita Arquitectos, Duque 70 is the result of the rehabilitation of 4 historic buildings of traditional design, adapted to the comfort needs of modern life. It is a closed residential condominium with 52 apartments (studio to 3 duplex bedroom apartments, with 70 sqm to 165 sqm) decorated with high-quality finishes, an interior garden common to all apartments, swimming pool and wide circulation areas. All details of the Duke 70 building have been carefully thought out, offering a selection of materials and high quality finishes that promote an enhanced living experience.

  71 m²

  New development at the heart of the city’s historic center: Saldanha and Marquês de Pombal. Casal Ribeiro development consists in 73 apartments from Studio to 4-bedroom duplex and areas ranging from 49 sqm to 223 sqm, enhancing the awesome historical style with bathed residences in wonderful natural light. The rehabilitation project maintained the historic identity of the buildings, carrying its majestic elegance from other times, to the present day. Casal Ribeiro offer’s four experiences, four exclusive ways of lifestyle: Action, View, Selection and Collection. Enjoy the possibilities and create your own personal home.

  57 m² 1 bed 1 bath

  New development at the heart of the city’s historic center: Saldanha and Marquês de Pombal. Casal Ribeiro development consists in 73 apartments from Studio to 4-bedroom duplex and areas ranging from 49 sqm to 223 sqm, enhancing the awesome historical style with bathed residences in wonderful natural light. The rehabilitation project maintained the historic identity of the buildings, carrying its majestic elegance from other times, to the present day. Casal Ribeiro offer’s four experiences, four exclusive ways of lifestyle: Action, View, Selection and Collection. Enjoy the possibilities and create your own personal home.

  64 m² 1 bed 1 bath

  Detaylı Bilgi Alın