Portekiz oturum izni, Portekiz’i uzun vadeli bir şekilde yaşamak isteyen yabancılar için gerekli olan bir belgedir. Oturum izni, yabancıların Portekiz’de çalışmasına, eğitim almasına veya sadece yaşamasına izin verir. Ayrıca, Portekiz vatandaşlığına geçiş yapmak isteyen yabancılar için de gereklidir.

Oturum izni başvurusu, Portekiz vatandaşlık ve çalışma izni başvuruları gibi önemlidir. Başvuru süreci, belgelerin toplanması ve mülakatlar gibi adımlar içerebilir. Başvuru dosyasının içeriği, oturum izni türüne ve amacına göre değişebilir. Örneğin, çalışma izni başvurusunda, çalışma teklifi ve işveren belgeleri gerekirken, eğitim izni başvurusunda okul belgeleri gereklidir.

Başvuru süreci, Portekiz vatandaşlığını elde etmek isteyen yabancılar için oldukça zor olabilir. Bu nedenle, uzman bir avukat veya danışman yardımı ile daha kolay hale gelebilir. Bu profesyoneller, başvuru dosyasının oluşturulması ve sunulması ile ilgili tüm ayrıntıları halledebilirler. Ayrıca, başvurunun başarılı olması için gerekli belgeleri ve diğer gerekli evrakları sağlayabilirler.

Portekiz oturum izni başvurusu, yabancıların Portekiz’de uzun vadeli kalmasına veya vatandaşlığa geçiş yapmasına izin verir. Başvuru süreci zor olabilir, ancak uzman bir avukat veya danışman yardımı ile daha kolay hale gelebilir. Özellikle, başvuru dosyasının oluşturulması ve sunulması ile ilgili tüm ayrıntıların düzenli olarak izlenmesi, başvurunun başarılı olması için önemlidir.

Gayrimenkul Yatırımı Yaparak Portekiz Oturum İzni Almak

Portekiz’de kalıcı oturum izni almak için bir kaç yol vardır. Bunlardan en garantilisi, Portekiz’de gayrimenkul yatırımı yaparak oturum izni almaktır. Bu seçeneğin avantajı 5 yıl boyunca oturum izni alınabilir ve 5 yılın sonunda Portekiz vatandaşlığı elde edilebilmektedir.

Portekiz’de ev almak, yabancılar için bir vatandaşlık seçeneği olarak kabul edilmektedir. Bu seçenek, “Golden Visa” olarak bilinir ve yabancıların Portekiz vatandaşlığına geçiş yapmasına izin verir. Bu program, yabancıların Portekiz’de yatırım yapmasını teşvik etmek için yapılmıştır ve en yaygın yatırım seçeneği olarak ev alımıdır.

Golden Visa programı, yabancıların Portekiz’de belirli bir süre kalmasına izin verir. Bu süre, yatırım miktarına ve ev alımının yapıldığı bölgeye göre değişebilir. Örneğin, minimum 280.000 Euro değerinde veya daha fazla değerde bir ev alımı, yabancılar için en uzun kalış süresini sağlar.

Golden Visa programının bir diğer avantajı, yabancıların Portekiz’de çalışmasına veya çalıştırmasına izin verir. Ayrıca, programın kapsamı dahilinde olan yabancılar ve aile üyeleri, Portekiz vatandaşlığına geçiş yapması halinde, Avrupa Birliği vatandaşlığına sahip olurlar.

Ancak, Golden Visa programının katı kuralları vardır ve yatırım yaparken dikkatli olunması gerekir. Özellikle, ev alımı yaparken, tapu ve vergi açısından doğru bir şekilde yapılması gerekir. Ayrıca, Golden Visa programı kapsamında kalınan süre boyunca, belirli zaman aralıklarında Portekiz’de bulunulması gerekir.

Sonuç olarak, Portekiz’de ev almak, yabancılar için bir vatandaşlık seçeneği olarak kabul edilmektedir. Bu seçenek “Golden Visa” olarak bilinir ve yabancıların Portekiz vatandaşlığına geçiş yapmasına izin verir.

Global Golden Key olarak, Portekiz vatandaşlığı elde etmek isteyen kişilere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vatandaşlık alınana kadar bütün evrak işleri, başvuru işlemleri, avukat işlemleri gibi süreçleri 5 yıl boyunca biz takip ediyoruz. Ev alacak kişilerle birlikte Portekiz’e ziyaret gerçekleştirip onlara hangi gayrimenkule yatırım yapmaları gerektiği konusunda danışmanlık sağlıyoruz. 

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
Powered by Estatik